Mobilní Trilopark

MOBILNÍ TRILOPARK V ŠITBOŘICÍCH

Po velikonocích nás čekala moc pěkná akce, taktéž k příležitosti oslav Dne Země, nazvaná TRILOPARK. Z Prahy k nám zavítali odborníci, paleontologové a doktorandi z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Zavítali k nám s unikátním vzdělávacím programem, který obohatil znalosti všech věkových skupin naší základní i mateřské školy. Ale především děti zaujal svým interaktivním pojetím.

Žáci byli rozděleni do skupin ve kterých postupně navštěvovali 3 stanoviště a prakticky si vyzkoušeli různé aktivity. Odkrývali model dinosaura rodu Deinonychus v životní velikosti, vytvářeli si svoje vlastní modely (sádrové odlitky) zkamenělých živočichů a zábavnou formou odhalovali tajemství vývoje života na naší Zemi s pomocí reálných fosílií, které si mohli osahat a prozkoumat.

Věřím, že pro všechny to byl nevšední zážitek a tímto ještě jednou děkuji týmu nadšených odborníků z Prahy.

Lucie Kačurová